Praha 6 a okolí

Praha 6 a okolí ve starých fotografiích

Otevřeli jste novou verzi stránek historických fotografií z Prahy 6.
Oproti původní verzi jsou fotografie členěny do logických celků. Najdete zde také nemálo novinek, které jste mi zaslali.
Doufám, že stránky o staré Praze 6 se budou i nadále rozrůstat o vaše příspěvky.

Znak Praha 6

Městská část Praha 6 ( dle vyhl.  o statutu hlavního města Prahy z 1.7.2001) zahrnuje  katastrální území: Suchdol, Sedlec, Lysolaje, Přední Kopanina, Nebušice, Ruzyně, Liboc, Vokovice, Veleslavín, Břevnov, Střešovice, Dejvice, podstatná část Bubenče a malá část Hradčan.

Na území Městské části Praha 6 včetně přidružených obcí ( Lysolaje, Nebušice, Přední Kopanina, Suchdol ) žije asi 120 000 obyvatel. Městská část Praha 6 pokrývá prý území více jak 41 km2.

Praha 6 je v úzkém v kontaktu a přírodou. Při procházce rozsáhlou Šárkou, či oborou Hvězda návštěvníkovi připadá, že nemůže být na okraji velkoměsta. Dle údajů ENVIS má jen přírodní park Šárka - Lysolaje rozlohu 1 005 ha. Na území Prahy 6 je mnoho historických jader osídlení. K prudkému rozvoji Dejvic, Břevnova a Bubenče došlo zejména v období mezi světovými
Těžký průmysl se zde nikdy naštěstí nerozvinul. V období mezi světovými válkami a pak po roce 1960 se zde široce rozvinulo vysoké školství a byla tu umístěna celá řada významných vědecko-výzkumných institucí.

Seznam kapitol

Pár řádků o tomto webu

 

Děkuji vše přátelům, známým a příznivcům tohoto webu za zaslané fotografie.

Pokud není u snímku uveden autor, jedná fotografie z archivu obyvatel Prahy.

Zde mohou být i Vaše fotografie.

Předem děkuji.za příspěvky zaslané na aktualita@gmail.com

 

Ručně modelovaná keramika

 

Na začátek stránky