Staré fotografie z Mladé Boleslavi a okolí - úvod

O tomto webu

Úvod        Kontakt

 

Únor 2020

Do stránek byly přidány další staré fotografie. Na stránkách je díky přispěvatelům již umístěno 415 historických obrázků Mladé Boleslavi a 200 obrázků z jejího okolí.
Bohužel provozovatel aplikace Návštěvní kniha tuto službu zrušil. A tak všechny milé příspěvky přátel tohoto webu nenávratně zmizely.
Kontakt však zústáva: Jaroslav Votava,  jv@aktualita.cz (opište)

Leden 2015

Do stránek byly zařazeny další fotografie od neznámého přispěvatele. Na stránkách je již umístěno 370 historických obrázků Mladé Boleslavi a 193 obrázků z jejího okolí.
Obrázky byl přečíslovány pro lepší orientaci v nich a možnost přesunu.
Největší změna nastala v úpravách kódu stránek, tak aby stránky byly validní. Není to sice nikde vidět, ale mám lepší pocit.

Červen 2012

Přidal jsem galerii Předměty, se kterýme jsme žili, která s Mladou Boleslaví nesouvisí, avšak s dobou ano.

Říjen 2011

Webové stránky jsem graficky předělal. Snad jim to prospějě. Říkejme tomu "Beta verze". Ještě je čeká nějaké ladění a pak přidám další vámi zaslané fotografie.

Poděkování - 18.1.2011

Opakovaně děkuji všem, kteří tento web shlédli a děkuji za záznamy a korektury v knize návštěv. Díky panu Donátovi ( dávný spolupracovník, kterého si můj otec velmi vážil ), panu Studničkovi, panu Cedrychovi, Kvaizarovi, Matouškovi..... Ještě jednou děkuji.

Jen tak jsem si právě vzpomněl na další lidi, se kterými otec též nějak při redaktorování spolupracoval - Alois Matoušek, Miloš Flanderka, Otakar Bárta ...

P.S. Některé zaslané příspěvky však prezentovat nechci, i když se jedná o nádherné snímky ( letecké, profesionální ... ) ! Patří do jiného období. Sorry. Tak široký záběr bych určitě nezvládl.

Poděkování - 1.11.2010

Tak jsem snad vše dohonil, zaslané fotografie zařadil. V poslední době přišly skutečné fotografie. Těch si považuji více, než pohlednic. Děkuji moc. Jen ta moje Habeš a okolí stále chybí.
Palackého ulice za tratí, kovošrot, Jirkov, škvárák, Radouč ... Snad někdy.

Přírůstky - 28.8.2010

Děkuji všem za zaslané přírůstky. Nestačil jsem nějak operativně zpracovávat, teď však doháním. Občas některou fotografii zařadím do dvou kategorií, patří tam. Někdy se může však některá fotografie vyskytnout na webu opakovaně omylem. Je to tím, že vše zpracovávám ručně v programu FrontPage, dynamické stránky se asi již nenaučím. Byla by to pohoda, ale ...

Poděkování - 1.4.2010

Děkuji všem, kteří tento web s potěšením shlédli, ještě více děkuji za záznamy a korektury v "Návštěvní knize". Nejvíce však děkuji těm, kteří mi zaslali příspěvky k prezentaci. Byli to pánové Čejka, Havel, Holub, Kopřiva, Kubín, Rešl, Sůra, Ševčík, Tichý. Ještě jednou děkuji.

Kdy tato fotogalerie vznikla ?

V lednu 2009, postupně je mírně doplňována

Proč tato fotogalerie vznikla ?

Pocházím z Mladé Boleslavi a přestož již přes třicet let bydlím v Praze, stále mám k městu jakýsi citový vztah. Je pravda, že nová Mladá Boleslav mne již mnoho neoslovuje. Městský život se přesunul do nákupních center, historická část města osiřela. Vývoj však nejde zastavit, ať se mi to líbí, nebo nelíbí.

Jak tato fotogalerie vznikla ?

Některé fotografie pocházejí z rodinného archívu ( otec byl kdysi redaktorem Záře Mladoboleslavska ), některé jsem naskenoval z vlastních pohlednic. Za velkou část fotografií děkuji svým přátelům a známým, kteří mi fotky zaslali a poskytli pro tento účel.

Bude galerie rozšířena?

Fotografie z vlastních zdrojů došly, avšak, pokud mi někdo zašle další historické či starší fotografie Mladé Boleslavi a jejího okolí, rád je v tomto webu zveřejním.

Kontakt : Jaroslav Votava,  jv@aktualita.cz (opište)

 

Pro lepší komunikaci s přáteli tohoto webu jsem založil "Návštěvní knihu". Zde je možné napsat připomínky, či upřesnění. 21.4.2009

Přivítám zejména, když mi zašlete fotografie z Habeše, kde jsem převážně bydlel, ale i za další zaslané fotky předem děkuji.

Obrázek pro nedůvěřivce o smyslu prezentace.

Ten člověk se školní brašnou na fotografii níže, to jsem já na rohu Palackého a Bezručovy ulice.

Ten člověk se školní brašnou, to jsem já.

 

Nahoru

 

 


 

Aktualizováno 09.02.2020

 

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

 

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) - jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku