7.4.2017
Mnoho toho o svém pra pradědovi nevím. Narodil se kolem roku 1870 a žil prý velmi
dlouho asi do 106ti let. Občanku jsem však neviděl. Tak nevím.
Byl to umění milující člověk. Sbíral umělecké předměty všeho druhu. Zatím
jsem z půdy nepozorovaně vynesl jen obrazy. Připravuji se, že časem objevím
i jiné skvosty.
Ručně modelovaná keramika
Obrazy jsem vyfotografoval a teď usilovně přemýšlím, jak tuto sbírku
zpeněžit. Kterému aukčnímu domu sbírku skvostů svěřím ? Zda do Sotheby´s z
Londýna, nebo Christie’s z USA, či snad Dorotheum z Vídně.
![Alej u řeky](01_s.jpg)
Alej u řeky
|
![Andělské zátiší](02_s.jpg)
Andělské zátiší
|
![Maurice de Vlaminck](03_s.jpg)
Maurice de Vlaminck
|
![Džbán a ovoce - Váňa](04_s.jpg)
Džbán a ovoce - Váňa
|
![Horská partie](05_s.jpg)
Horská partie
|
![Plot, cesta a les](06_s.jpg)
Plot, cesta a les
|
![Státník - Gustáv Husák](07_s.jpg)
Státník
|
![Roští v předjaří](08_s.jpg)
Roští v předjaří
|
![Zátiší s růžičkami](09_s.jpg)
Zátiší s růžičkami
|
![Růže v modré karamice](10_s.jpg)
Růže v modré karamice
|
![Makové pole](11_s.jpg)
Makové pole
|
![Ovoce ve skleněné míse](12_s.jpg)
Ovoce ve skleněné míse
|
![Petrklíče](13_s.jpg)
Petrklíče
|
![Svatí Šuchmovic](14_s.jpg)
Svatí Šuchmovic
|
![Svatý na papíře. Pozlacený rám, zaslkeno. Dílo je před restaurováním.](15_s.jpg)
Svatý na papíře
|
![Výšivka Růže z Texasu](16_s.jpg)
Výšivka Růže z Texasu
|
![Podmračené děvče](17_s.jpg)
Podmračené děvče
|
![Bleděmodré zátiší](18_s.jpg)
Bleděmodré zátiší
|
![Víska v zimě](19_s.jpg)
Víska v zimě
|
![Korálky na kanavě](21_s.jpg)
Korálky na kanavě
|
![Schloss in Anton](20_s.jpg)
Schloss in Anton
|
Případní zájemci o koupi této sbírky, nechť laskavě vyčkají. Dám signál o
prodeji v dostečném předstihu hu hu.
A to je pro dnešek všechno.
Nahoru
Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka
Ukázka z díla
Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz
![Odkaz na hlaní stránku](../furniture/aktualita_cz_small.jpg)