Domů pane Berka

Tentokráte moje "Aukce výtvarného umění".
Objevil jsem na půdě v našem panelovém domě několik obrazů,
které vlastnil pravděpodobně můj pra pradědeček.

7.4.2017

Mnoho toho o svém pra pradědovi nevím. Narodil se kolem roku 1870 a žil prý velmi dlouho asi do 106ti let. Občanku jsem však neviděl. Tak nevím.

Byl to umění milující člověk. Sbíral umělecké předměty všeho druhu. Zatím jsem z půdy nepozorovaně vynesl jen obrazy. Připravuji se, že časem objevím i jiné skvosty.

Ručně modelovaná keramika

Obrazy jsem vyfotografoval a teď usilovně přemýšlím, jak tuto sbírku zpeněžit. Kterému aukčnímu domu sbírku skvostů svěřím ? Zda do Sotheby´s z Londýna, nebo Christie’s z USA, či snad Dorotheum z Vídně.

Alej u řeky

Alej u řeky

Andělské zátiší

Andělské zátiší

Maurice de Vlaminck

Maurice de Vlaminck

Džbán a ovoce - Váňa

Džbán a ovoce - Váňa

Horská partie

Horská partie

Plot, cesta a les

Plot, cesta a les

Státník - Gustáv Husák

Státník

Roští v předjaří

Roští v předjaří

Zátiší s růžičkami

Zátiší s růžičkami

Růže v modré karamice

Růže v modré karamice

Makové pole

Makové pole

Ovoce ve skleněné míse

Ovoce ve skleněné míse

Petrklíče

Petrklíče

Svatí Šuchmovic

Svatí Šuchmovic

Svatý na papíře. Pozlacený rám, zaslkeno. Dílo je před restaurováním.

Svatý na papíře

Výšivka Růže z Texasu

Výšivka Růže z Texasu

Podmračené děvče

Podmračené děvče

Bleděmodré zátiší

Bleděmodré zátiší

Víska v zimě

Víska v zimě

Korálky na kanavě

Korálky na kanavě

Schloss in Anton

Schloss in Anton

Případní zájemci o koupi této sbírky, nechť laskavě vyčkají. Dám signál o prodeji v dostečném předstihu hu hu.

A to je pro dnešek všechno.

Nahoru

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku