Domů pane Berka

Kam se už asi nikdy nepodíváme. Kovidismus trvá již přes rok a konce nevidět.
S dovolenou a cestováním je zřejmě konec.

11.3.2021

 

Chtěl jsem si přetrhnout naši nevlídnou zimu nějakým výletem do teplých krajů. Někam ke krásnému moři, kde bych si prohřál staré kosti. Věděl jsem, že v dnešní době kovidové to nebude nějak snadné. Nemohu se rozhodovat podle toho, kam bych se chtěl podívat, ale podle toho, kam mohu oficiálně jet. Cestovky sice lákají a tvrdí, že všude to je sejf. Avšak ani letečtí dopravci sami často nevědí dne ani hodiny.

Rozhodl  jsem se vyřešit si výlet samostatně a vlastní cestou. Zahájil jsem studium možností u Gůglů.

Cestování je v této době jeden velký zmatek. Tam kde se dnes nesmí, včera se mohlo. Jinam se zase může teď, ale vláda tam jedná, že to zase asi nepůjde. Někam zas nelétají letadla, některá letiště neuznávají naše Kovid testy. Někde se do letadla nastupuje v ochranných oblecích, s brýlemi či respirátory. Jinde nevyžadují testování nebo epidemii zas ignorují. Někde je povinná karanténa po příletu, nebo doma karanténa po návratu. Každý den se situace mění a někdy i dvakráte za den. Často vůdci států zasedají do noci, nebo přijde telefonát z Brusele a ráno je vše úplně jinak. 

Kamarád Majador

Jak z toho ven? Zavolám mého kamaráda z Hispoanioly Taína Majadora! (to je ten na obrázku vlevo). Pochází z velké rodiny Taínů amerických. Je starší, zkušený. Určitě mi poradí.
Jak jsem řekl, tak jsem uděl. Zavolal jsem Majadorovi. Dlouho to trvalo, než Taín zvedl telefon. Ještě spal. Neuvědomil jsem si časový posun.
Majador byl strohý, mrzutý a rozespalý. "Sem nejezdi. Máme moc práce. Stavíme hraniční zeď, která oddělí Dominikánskou republiku od Haiti. Do dvou let chceme skoncovat s vážnými problémy ilegální migrace, pašováním drog a s převozy kradených aut. Prohlásil to náš prezident Luis Abinader. Na konci února vyhlásil start výstavby hraničního valu".
"Milý Majadore byl bych hodný. " odvětil jsem.
"Opravdu zůstaň doma i s tím vaším netopýřím koruna výrem. My nemáme čas na blbosti. Jó a došel nám Brugal, nejsou lidi na sklízení třtiny" tvrdě Majador odpověděl.
Zkusil jsem to na něj ještě jednou "Nosil bych tři roušky na čumáku celý den"
"Ne, ne, sedni si doma zadkem do teplý vody v lavóru a prohlížej si staré fotky, budeš mít pocit jako v Karibiku". Majador zavěsil

Jak mi kamarád poradil, tak jsem udělal. Níže je výsledek.

štítky

 | Cestování | Mauricius | Dominikánská republika | Mallorca | Kladno  | Nechranice | Scheveningen |

 

 

 

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

 

 

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku