Domů pane Berka

Cala Millor je turistická destinace na Baleárském ostrově Mallorca.
Zátoka s písečnou pláží leží na východě ostrova poblíž městeček
Son Servera and Sant Llorenç des Cardassar.

28.9.2018

 

Název destinace Cala Millor by se snad dalo přeložit jako Lepší záliv ( zátoka ).

Mořská voda je zde velmi čistá a na sklonku srpna 2018 byla krásně teplá
( dopoledne cca 28º, k večeru 29º Celsia ). Koupání zde je příjemné a ve vodě můžete trávit celé hodiny. Vstup do moře je pozvolný, písčitý, vhodný pro ratolesti.

 

Rozcestí

1. díl        2. díl

 

Při mořském pobřeží bylo vlastně vystavěno celé nové rekreační město s kompletní infrastrukturou. Samozřejmě zde převládají hotely a hotelové komplexy sloužící rekreaci. U plážové komunikace jsou četné restaurace, obchůdky všeho druhu a rovněž tak při ulici Carrer des Sol.

Ani ne 30 minut volné chůze od hotelu Sabina jsou nákupní střediska Lidl a Mercadona. Ale co tam. Snad jen nějaké chutné rybičky v oleji či jiném nálevu.

Architekturu zde nehledejte. Jeden dům nízký, druhý vysoký mu stíní. Žádná stavební pravidla. Asi nemají uzemní plán? Ale protože svítí sluníčko, je teplo a šplouchá mořská voda, nikomu to asi nevadí. Restaurace kypí životem, lidi se baví a radují.

Snědí prodavači cetek jsou zastoupeni v menší míře než na Playa de Palma a nejsou zatím agresivní. A není zde tolik mladých žíznivých Němců. Je zde tedy poměrný klid.

Moře je nádherné, je čisté s drobnými vlnkami a hlavně je teplé.

 

Ručně modelovaná keramika

 

 

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

 

 

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku