Mallorca, Platja de Palma, hotel HM Gran Fiesta

Platja de Palma, hotel HM Gran Fiesta ****

Dovolená na sklonku prázdnin 2019, zkušenosti s hotelem

Úvodní pojednání o Mallorce, pláži Platja de Palma a navštíveném hotelu HM Gran Fiesta v termínu 29.8. - 5.9.2019

 

Mapa Mallorky                                Platja de Palma

Mapa Mallorky Platja de Palma

Proč jsme si vybrali právě španělský ostrov Mallorca ?

Mallorca je destinace vzdálená jen 2 hodiny letu z Prahy. Ostrov náležící Španělsku, je největší z Baleárských ostrovů. Leží v západní části Středozemního moře, je tam příjemné klima, krásné moře.

Z předchozích dovolených již ostrov Mallorca docela slušně známe, dovolené se nám zde osvědčily.

Na Mallorce je spousta pláží. Proč právě Platja de Palma ?

Platja de Palma je velice blízko letiště, autobusem tak čvrt hodinky. Blízko je též hlavní město Palma. Výlety do tohoto kulturního a turistického centra jsou prostě skvělé. Místní autobusy vás z Palmy odvezou prakticky kamkoliv na ostrově. Historickým vláčkem můžete podniknout výlet do Solléru a pak lodí do třeba do Sa Calobra. Zkusili jsme jednou opačný konec ostrova Mallorca destinaci Cala Millor. Není to zde špatné, ale cesta pouhých 70 km trvá autobusem cca 2 hodiny, protože autobus od cestovky rozváží turisty po mnoha destinacích.

Proč nám padl do oka hote HM Gran Fiesta ?

Pláž Platja de Palma dlouhá snad 6 km. Její části se od sebe dost liší. Rozdělme si pláž hypoteticky na poloviny. Jižní a severní.

-  Jižní část pláže od městečka El Arenal po Res Maravelles ( já této lokalitě říkám Náměstí s kostely ) je rušná, pláže přeplněné. Je zde klub Mega Park s hlučným okolím. Mladí Němci rádi poblíž pijí, zpívají, pokřikují. Přes den a zvláště za tmy zde dotírají spousty prodavačů cetek a bůh vi čeho ještě. Před 15 lety zde bylo snesitelně. Ale doba jde kupředu levá.

-  Severní pláž se rozprostírá od Náměstí s kostely ( nebo tržištěm ) k městečku Can Pastilla. Ten sever je klidnější, je lepší. Samotné městečko Can Pastilla má pláží málo, hotely jsou zde v mnoha řadách a k moři může být i relativně daleko.

-  A tak jsme zvolili kompromis, prostředek severní části pláže Platja de Palma. A neudělali jsme špatně ! Krásné moře. Hotel u pláže, která není přecpaná rekreanty.

Proč si vybíráme dovolenou na sklonka prázdnin ?

Je to jednoduché. My starci jsme od přírody fikaní ! V červnu a červenci bude určitě u Středozemního moře krásně. Ale teploty vzduchu ke 40 ºC a prudké slunce nemusíme. Moře je v tomto období pro nás chladné. Ale ke konci prázdnin má vodní masa ke 30ºC a vzduch lehce nad 30ºC. Prostě ideál. Ale pozor !!! Několikaletou zkušeností máme ověřeno, že příchodem září končí na Mallorce léto. Přichází deště, ochlazení.

 

Poznámky na závěr úvodu:

Tato dovolená byla pro nás s klikou a s Velkou klikou.

Klika byla, že déšť zahájil svoji činnost až 5. září. To byl v den našeho odletu domů.

Velká klika byla to, že CK Neckermann, která je součástí koncernu Thomas Cook Group plc. zkrachovala až po našem návratu do domoviny.

 

Prohlášení o autorských právech.
Všechny fotografie publikované na těchto stránkách jsou autorským dílem a v souladu s platnými právními předpisy si autor vyhrazuje právo jejich výlučného vlastnictví. Jejich další šíření, modifikace, publikování i přímé linkování podléhá písemnému souhlasu autora.

 

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku