Vlajka Dominikánská republika Dominikánská republika

Karibské moře

 

Cesta do Dominikánské republiky

 

 

Menu

 

 

Keramika Blanka

 

 

 

Do Karibiku jedině letadlem

Protože nežijeme v době Kryštofa Kolumba, budeme do Karibiku cestovat letecky. Jedná se o vzdálenost cca 8000 km od Prahy.
 

Z letiště Ruzyně se přímé lety ( v r. 2012 ) moc nelétají. Letadla Travel Service sice létají přímo a bez přestupování, avšak musíte počítat s mezipřistání na Azorských ostrovech. Jedná se asi o hodinu časové ztráty. Pauza však není Azorské ostrovynepříjemná. Let z Prahy na letiště Lajes na ostrově Terceira letíte zhruba 6 hodin a deset minut.
Z letadla vás odvezou letištním autobusem do haly. Zde si můžete protáhnout kostru, odskočit na toaletu, případně si můžete něco koupit ve free shopu. Za necelou hodinu jste odvezeni zpět k letadlu.
Na letiště Punta Cana trvá let cca 4 hodiny a padesát minut. Zpět je cesta o několik minut kratší ( díky otáčení zeměkoule ).

Poté vystoupíte na letišti Punta Cana a zjistíte, že jste omládli o pět hodin.

Azorské ostrovy ( Portugalsko )

Souostroví je tvořeno devíti obydlenými ostrovy: São Miguel 759 km2, Pico 447 km2, Terceira 403 km2, São Jorge 246 km2 a dále  Faial, Flores,  Santa Maria atd.

Ostrovy jsou sopečného původu,  pobřeží je strmé. Nejvyšší horou souostroví je Ponta do Pico (2351 m n. m.) - nejvyšší hora Portugalska. Na ostrovech žije celkem asi 250 000 obyvatel.

 

 

Pár snímků z letadla - Azorské ostrovy

Pohled na Azory 1 Pohled na Azory 2 Pohled na Azory 3

 

 

Pár snímků z letadla - přílet do Punta Cana

Už je vidět náš cíl Přílet do Dominikánské republiky Letiště Punta Cana  Punta Cana - vystupovat

 

Nahoru

 

Mapa tohoto webu

Ručně modelovaná keramika

 

Kontakt na autora jv@aktualita.cz

Delfín

 

Odkaz na hlaní stránku