Vlajka Dominikánská republika Dominikánská republika

Karibské moře

 

Hotel Natura Park - Eco Resort

Poznatky z pobytu, vyhodnocení, recenze.

leden 2004

 

 

Menu

 

 

Keramika Blanka

 

 

 

 

 

 

 

HOTEL NATURA PARK ( All Inlusive ) ****

 

Hotel je tvořen 12 dvoupatrovými, vzájemně bezbariérově propojenými budovami s celkem 478 prostornými pokoji.

 

Jedná se o velmi příjemný hotelový komplex přímo u moře s vlastní pláží a nekonečnou prázdnou pláží, která je hned vedle té hotelové.

 

V hotelové recepci vstupní halou je pár obchůdků, stolky zastoupení cestovních kanceláří, internetová místnost a stoly na ping-pong v patře. Z recepce se po schodech sejde do obrovského zastřešeného prostoru. Punta Cana - Bavaro, Natura ParkZde je restaurace, bar, jeviště pro hudební produkce s dalším barem. Další část areálu má tvar podobný písmenu U, kde otevřenou část písmene je vlastně písčitá hotelová pláž. Ubytovací budovy jsou po stranách a uprostřed je nádherný park se systémem mělkých rybníčků. V rybníčcích a na březích je živo. Nejrůznější rybky, želvy, plameňáci, pelikáni ..... .

V tomto prostoru se nachází další restaurace ( a la carte ), blíže k moři je pak bazén s barem ( sezení ve vodě ), dále další bar s restaurací, betonová plocha pro tance a animace. Poblíž vody je dětský koutek, toalety. Na pláži i u bazénu jsou lehátka k dispozici zdarma. Hotelová pláž je pod dohledem policie.

Od hotelové pláže lze jižním směrem po pobřeží projít podél dalších hotelových komplexů za cca 10 minut k jakémusi tržišti se suvenýry.

 

Severní směrem lze pak procházet nekonečně po nádherné a téměř liduprázdné pláži.

Pláž může být dlouhá cca 5 km ?? Voda je velmi čistá, palmy v blízkosti moře poskytnou v případě potřeby stín. Občas nějaký vyjukaný domorodec zde mimo dosah policie nabízí kokosové ořechy, krásné škeble, sošky či jiné suvenýry.

Pokoje hotelu jsou příjemně zařízeny, mají koupelnu s WC, vysoušeč vlasů, žehličku a žehlící prkno, klimatizaci, telefon, televizi se satelitním programem, trezor (bez poplatku), mini-bar (za poplatek), ventilátor a terasu.

 

PROGRAM ALL INCLUSIVE

zahrnuje všechna hlavní jídla formou bufetu. V průběhu den je v restauraci u moře k dostání i svačina. Zde je též automat na několik druhů kávy, automat na zmrzlinu po obědě. Veškeré nápoje nápoje (ovocné džusy, coly, sodovky, tropické koktejly, víno, šumivé víno, pivo, Martini, a další alkoholické nápoje domácí i zahraniční výroby ( když odhadnu zhruba 100 druhů !! - nebudu daleko) je možné konzumovat v neomezeném množství celý den až do půlnoci. V restauraci a la carte je zdarma zahraniční lahvové víno (chilské, francouzské, španělské, italské).

V rámci All Inlusive je možnost bezplatně zapůjčit windsurfing, šlapadla, tenis, ping - pong, zdarma jsou lehátka u bazénu a moře, denně čisté plážové ručníky, večerní zajímavé hudební programy a bůh ví co ještě. V podstatě by člověk nemusel mít s sebou ani dolar.

Platí se kurzy potápění a výlety. Výlety pořádají místní cestovní kanceláře a nutno podotknout, že nejsou zrovna levé. Je však věcí osobního názoru, zda je nutno výlety podnikat. Pokud člověk jede do Dominikánské republiky "přetrhnout" naši tuzemskou zimu, aktivně odpočívat v nádherném moři, pak si v Natura Parku vystačí.

 

Jediným mínusem byla prováděná podvečerní fumigace při oplocení areálu. Z nedaleké "laguny" by asi dorazilo hodně hmyzu.

 

Nahoru

 

Recepce hotelu Natura ParkHlavní restaurace a jídelnaHotelový park a bujná zeleň

Soustava rybníčkůKaribské moře - hotelová plážBazén s barem

Ubytovací budovyExotický parkVýhled na bar ze střechy jiného baru

Bar pod recepcíJedinečná vazba krovůZápad slunce nad Hispaniolou

Atrium ubytovacích budovBazén v nociPlameňáci

Plameňáci jinakPodvečer hlídá policajtLoďka

Kousek dál jsou již pláže prázdné Karibské moře - úsvit Někdam tam by mohla bý Evropa Kokosové ořechy Palmový háj z moře Naivní obraz z Taínskými motivy Dokonalý kýč ... bylo skvělé, s olivou, či limetkou  Martini ve dne v noci Noční idylka Sbohem Natura Parku, Punta Cano

 

Nahoru

 

Mapa tohoto webu

Ručně modelovaná keramika

 

Kontakt na autora jv@aktualita.cz

Delfín

 

Odkaz na hlaní stránku

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Natura Park, bazén, bar, palmy a moře