Vlajka Dominikánská republika Dominikánská republika

Karibské moře

 

 

Puerto Plata

 

 

Menu

 

 

Keramika Blanka

 

 

 

 

 

Puerto plata ( přístav ze stříbra )

je největší město na severu Dominikánské republiky. Má zhruba 100.000 Zátoka při Puerto Plata obyvatel. Puerto Plata je od hlavního města Santo Domingo vzdálené cca 230 km.

 

Historie města

se datuje od r. 1493, kdy do zálivu připlul Kryštof Kolumbus při své druhé plavbě. V roce 1508 byla původní osada Isabel povýšena na město a z Puerto Plata se stal významný obchodní přístav. 

Později se město stalo základnou pirátů. To přimělo španělskou korunu k vyslání trestné výpravy a vypálení města. Dlouhá léta nebylo město téměř obývané. Až po roce 1730 došlo ke znovuosídlení. V polovině 19. století se pak Puerto Plata stalo opět významným přístavem pro obchod s Evropou i Amerikou. Další rozkvět města souvisí s turistickým ruchem a byl postaven hotelový komplex ve východní částo města na Playa Dorada. Centru města dominuje kostel San Felipe v Parque Central. V uličkách poblíž náměstí je řada obchůdků se šperky z jantaru, z polodrahokamů larimar, s naivním uměním. V centrální části města je muzeum jantaru, továrna na výrobu rumu Brugal.

 

Socha generála Georgia Lupróna Zajímavým místem je pevnost San Felipe s vedle stojící sochou generála Georgia Lupróna - národního hrdiny, který se po r. 1879 zasloužil o rozkvět země.

Nábřežní třída Malecón je dlouhá pět kilometrů a jeZajímavým místem je pevnost San Felipe oblíbeným místem tanců místních obyvatel. Nad městem se vypíná hora Isabel de Torres vysoká 793 m. Město leží při Atlantickém oceánu.

 

 

 

Výhled na zátoku

 

 

 

Delfín

Nahoru