Vlajka Dominikánská republika Dominikánská republika

Karibské moře

 

Hotel Grand Paradise Bávaro, Dominikánská republika - Baváro - Punta Cana
Recenze hotelu, zkušenost z pobytu.

leden 2012

 

Menu

 

 

Keramika Blanka

 

 

 

Hotel Grand Paradise Bávaro ( All Inlusive ) ****

 

Tento hotelový resort, skládají se z třípatrových budov umístěných v tropické zahradě, se nachází asi 35 minut od mezinárodního letiště v Punta Caně.

Poloha hotelu

Hotelový komplex přiléhá ke krásné a písčité pláži Playa Bávaro severozápadně od města a letiště Punta Cana. Areál hotelu má obdélníkový tvar a k moři přiléhá kratší stranou.
Při pobřeží je starší část areálu Grand Paradise Bávaro Beach, dále od pobřeží jsou pak nové ubytovací budovy s nezbytnými bary, jídelnou a bazény tzv.Grand Paradise Bávaro Club.

Plánek areálu hotelů Paradise

Velký plánek areálu Hotelu Grand Paradiso

Mezi oběma částmi je jakási zalesněná bažina. Rozsáhlý komplex je tedy rozdělen na dva vzájemně propojené celky. Z modernější části hotelového komplexu lze k moři dojít pěšky po asfaltové silnici. Bažina však trošku zapáchá a cesta je dlouhá cca 1 kilometr. Nebo se můžeme svést turistickým vláčkem, která zajišťuje spojení mezi oběma částmi hotelu. Ve špičkách však vláček bývá dost přeplněný a tak nezbývá, než čekat na další.

Recepce hotelu Paradise - lobbyHotel Paradise zeleňUbytovací budova Hotelu ParadiseAreál hotelu ParadiseBazén v zadní části areálu Club

Proto doporučuji ubytování v přímořské části areálu, kde je moře stále na dohled. V této části je kompletní "plážová vybavenost" - dvě jídelny, dva bary přímo u pláže, specielní restaurace, sport bar ( otevřeno non stop !!! ), soustava bazénů a další možnosti pohybových aktivit. Vše je v rámci programu All Inclusiv v ceně ( jak se dnes s oblibou chybně říká - zadarmo ) až na některá jídla ve speciálních restauracích.

Hotelové služby jsou na poměrně slušné úrovni. Recepční, číšníci i uklízečky jsou někdy tak trošku "tataríni", ale to už tak bývá. Častým jevem asi je, že docházejí některé nápoje. Pivo chybělo asi čtyři dny ze čtrnácti. V Natura Parku podávali i Martini, v Grand Paradise Bávaro jsou šetrnější a je to také jiná cenová a tak podávají jakýsi vermut Morini. To jsme v jednu chvíli asi dopili a nebylo k dispozici v žádném baru v celém areálu. Tak jsme přešli na Bloody Mary. V některém baru pak došel rajčatový juice, v jiném pak vodka. Přijeli jsme však za mořem !!!

Pláž přímo ukázkováPohled z balkonu na mořeHotel Paradise - plážNekonečná dominikánská plážNádherné kokosové palmyHřiště na pétanque

Hlavním lákadlem je pro nás dlouhá písečná pláž s nádherným modrým stále se vlnícím mořem. Kousek západně od areálu přechází hotelová pláž v poloprázdnou ( r. 2012 ) divokou pláž, která končí asi někde u útesů u El Macao, aby pak pokračovala dále.

 

Keramika Blanka

Byli jsme ubytováni ve standardním dvoulůžkovém pokoji s balkonem ve druhém patře třípodlažní budovy. Pokoje jsou vybaveny vlastním příslušenstvím, klimatizací, telefonem, kabelovou televizí ... Budovy a pokoje jsou udržované, areálová zeleň je vysoké úrovni. Vše je krásně zelené. Aby ne, vždyť každý den zaprší. Nebe nad mořem náhle změní barvu, ztmavne a než
vytáhnete foťák, je tu malá průtrž. Mraky většinou odejdou za pár minut a je zase nádhera. Teplota vody v moři i v bazénech je lehce pod 27 stupňů, teplota vzduchu cca 28 - 30 stupňů.

V areálu je pár obchůdků, kde můžete koupit suvenýry a kuřivo. Ve starém areálu pod recepcí byly často trhy s obrazy ( sám jsem si tento styl nazval Beach Art ) a dalšími suvenýry. Lepší je však, udělat si procházku ven mimo areál do tržnice za recepcí Grand Paradise Bávaro Club. Také zde najdete všechny možné suvenýry, obrazy ve stylu Beach Art, alkohol, cigarety.

Prodavač uměníHotel Paradise - večerní trhyZakoupené suvenýry

Myslím si, že dovolená v hotelu Grand Paradise Bávaro není špatná volba. Musíte však hispáncům trošku něco tolerovat. Pláže i moře jsou zde ale kouzelné. Doma fičí vitr, mrzne a padá sníh, v TV Nova je to samá katastrofa, pod nějakým mostem určitě zmrzli nějací bezejmenní a pokud ne, tak určitě někde v Mongolsku se hrůza najde.
V Dominikánské republice na to na chvíli zapomenet.

 

PROGRAM ALL INCLUSIVE

All Inclusive 24 hodin: snídaně; obědy a večeře formou bohatého bufetu; večeře po předběžné rezervaci možné také v restauracích s obsluhou dle vlastního výběru; během dne lehké občerstvení *, odpoledne čaj/káva se zákusky; půlnoční občerstvení; neomezené množství rozlévaných nealkoholických nápojů a alkoholických nápojů místní výroby v místech určených hotelem po celých 24 hodin.

V rámci all inclusive nemotorizované vodní sporty na pláži jako windsurfing, kajaky, katamarán, šnorchlování, dále ping pong, minigolf, tenis ( noční osvětlení za poplatek ), basketbal, fotbal, volejbal, badminton, kola, aerobic v bazénu a na pláži, úvodní lekce potápění, denní a večerní animace. Za poplatek motorizované vodní sporty, potápění.

Tak se píše o hotelu v nabídkách CK.

 

* vysvětlivka a doplnění

Je to pravda jen zčásti. Pokud máte apetit, tak výše uvedené lehké občerstvení během dne odpadá a jste na zatučňovací kůře. V jedné jídelně si dáte dopolední svačinku spojenou s obědem, ve druhé u vody ( tam bylo spíše grilované ) si dáte druhý oběd spojený s odpolední svačinkou. Protože v té první ještě nezavřeli, vrátíte se tam na kávičku a pohár zmrzliny ( čím větší skleničku najdete, tím si uděláte větší pohár )a to si v baru necháte zalít nějakým rumem, či čímkoliv. Po takové tečce za obědem si dáte u plážového baru nějaký nápoj, smočíte se v moři a je čas na první večeři.
 

Nahoru

Další fotografie

Rozevláté palmy v areálu Hotelu ParadiseJeden z bazénů v areálu hotelu ParadiseHotel Paradise - bazén u plážeDětský bazénVýhled na bar ze střechy jiného baruBar u plážePalmový háj mezi bazény a plážíNáhled k plážiTeploměr - nahoře je teplota vody v mořiPohled z balkonu na mořeGrand Paradise Resorts - ClubSport bar - otevřeno non stopJe po deštiHotelová lehátka na plážiBazénBarmanMorini Dry - chutná celkem dobřeLiduprázdná plážMořská rostlinkaLoďkyLeje jak z konveOd moře foukáPunta Cana rok 2012

Delfín

Nahoru