Mallorca

 

Mallorca - úvodní stránka -
popis pláží, recenze hotelu, výlety, město Palma, fotografie, postřehy a další.

 

 

 

Mallorca, nebo Malorka

( duben 2011 )

Pohlednice - hlavní pláž

Mallorca je určitě nádherným místem pro letní dovolenou. Své si zde najde mladá generace, rodiny s dětmi i postarší.

Mallorca - znak

 

Zvláště v dnešní době, kdy se sever Afriky a Blízký Východ utápí v bojích o svobodu i moc, ubyly Evropanům  destinace k letnímu  lenošení, koupání a relaxaci.

Rozsáhlé písečné pláže největšího ostrova Baleárského souostroví ve Středozemním moři  zalité sluncem, teplá a čistá mořská voda, příjemné hotely s chutnou stravou a rušná civilizace. To je oblast jižně od hlavního města Palma de Mallorca na hlavní pláži Platija de Palma.

Mallorca - vlajka

Někdo možná preferuje klidnou přírodu, ticho. Na rozsáhlé pláži nedaleko hlavní město Mallorcy – Palma de Mallorca toto nehledejte.

 

Je tu rušno přes den, večer i v noci. Restaurace, obchůdky, hudba, tržiště, šlapadla, pobřežní vláček, pivní ulice. To vše vás dokonale zaměstná, pokud nechcete trávit celý čas jen u moře, či na hotelovém pokoji.

Lokace této pláže a hotelů u ni ležících má pro našince další nespornou výhodu. Z letiště Praha Ruzyně jste na letišti Palma de Mallorca za dvě hodiny a autobusový přesun k pláži Platija de Palma je otázkou půl hodiny.

Mapa Evropy - středomoří Mallorca - mapa

Pro větší mapu ostrova Mallorca klikněte : Velká mapa v novém okně

Viděno cestou z Prahy

Letištní hala v Ruzyni Nelétající modrá flotila Blíží se přistání

Cílová stanice Hotel Hispania

Hotel Hispania od moře Ulička před hotelem Pláž u hotelu Hispania Pohled k moři z hotelové restaurace Moře - pohled z pokojů v uličce

 

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku

 

 

Úvod  *   Geografie  *  Historie  *   Palma  *  Platja De Palma  *   Výlety - Soller  *  Zajímavosti  *   Pro a proti  *  Fotogalerie 2011  *  Reklamní prostor