Mallorca

 

Zajímavosti a postřehy z Malorky : restaurace, nákupy, dárky ...

 

 

Webové kamery z Mallorky
pohled z Mega Parku

* * *

Restaurace

Jídlo a pití je v restauracích poměrně drahé. To však našinci připadá téměř všude. Poněkud mne překvapily ceny ovoce v supermarketech Je pravda, že koupit si v samošce štráfek melouna, je úplný luxus. Jak říkávala jedna známá : "To bych koupila dítěti jen po operaci srdce."

Jídelní lístek Další jídelní lístek

Pivi San Miguel

V restauraci stojí sklenka piva cca 3 - 4 Euro. Záleží na značce a kvalitě podniku. Piva v plechu, či láhvi v samoobsluze pořídíte již za necelé Euro, nejznámější značka tak maximálně do 2 Euro. Dá se říci, že místní pivo San Miguel je vychlazené chlazené poměrně chutné. Samozřejmě množství pivních značek je takřka nepřeberné.

 

V hotelech a restauracích se dle mé zkušenosti vaří výborně a kvalita krmí je výborná.

V ubytovacích hotelech je zpravidla samoobslužný pult, každý si talíře naplní dle chuti. Jen snad ovoce by mohlo být lepší. Pití si každý hradí zvlášť.

Jídelna v hotelu Hispania

Nákupy a dárky

Co koupit domů pro známé a příbuzné. To je poměrně těžká otázka. Tak jako celý svět, tak i Mallorca je zaplavena kýči všeho druhu. Já jsem si však vybral snadno : Rum ( Ron Trinidad vyrábí firma Nadal ??? - Možná jsou příbuzní s tenistou Nadalem ) a pálky na "plácanou".

Tak toto jsem si nakoupil já

 

Perly z Malorky

Vhodným dárkem mohou být šperky z pravých perel, kožené výrobky. Trhovci prodávané umělecké předměty silně zavánějí kýčem.

 

Produkce pouličních umělců

Potřeby k pobytu u vody

K pobytu na pláži je takřka nezbytný slunečník a nafukovací lehátko. Vozit si tyto věci z domova není moc praktické. Matrace zabírá v zavazadlech zbytečně místo. Slunečníky podléhají jinému režimu odbavování na letištích, než běžná zavazadla.  Jejich vyzvedávání na jiném místě letištní haly pak zdržuje. Proto každý před prvním pobytem u vody zamíří do některého z četných "supermarketů" na promenádní ulici. Pravda obyčejná matračka nestojí mnoho ( cca 6 - 10 Euro ), slunečník snad méně.

 

Je však možnost, jak tento plážový inventář získat s trochou štěstí zdarma.  Končící rekreanti nepovažují převoz slunečníků a matraček domů za smysluplný a tak při posledním odchodu z pláže odkládají použitá lehátka a slunečníky u popelnic na plážích. Není asi žádným hříchem  si odložené věci na dobu pobytu zapůjčit.

Nemyslete si, že v krámku koupíte věci nové. Prodávající před soumrakem odnáší z pláží desítky požitých matrací a ráno je pak prodávají, jako nové.

Perla z Malorky

Další fotografie obchody a restaurace

Nahoru

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku

 

 

Úvod  *   Geografie  *  Historie  *   Palma  *  Platja De Palma  *   Výlety - Soller  *  Zajímavosti  *   Pro a proti  *  Fotogalerie 2011  *  Reklamní prostor