Mallorca

 

Platja De Palma - rozlehlá pláž na Mallorce

 

 

 

Největší pláž na Mallorce

se rozkládá jihovýchodně od hlavního města Palmy. Na délku měří asi 6 kilometrů. Ideálním místem pro všechny, kteří chtějí zažít rozmanitou dovolenou.

Střediska Can Pastilla ( blíže k hlavnímu městu Palma ) a El Arenal jsou propojena písčitou cca několikakilometrovou ( někde se tvrdí 5 km, jinde až 8 km - je ale opravdu dlouhá ) pláží s pozvolným přístupem do moře.

El Arenal

Podél pláže se táhne krásná promenáda obklopená palmami.  Zastavěná strana promenády oplývá nepřeberným množstvím obchůdků, restaurací, kaváren, barů, diskoték, nočních a zábavních klubů.

Pro turisty je vymyšlena řada atrakcí. Od silničních šlapadel, přes silniční vláček, pro milovníky vodních sportů jsou k dispozici na pláži půjčovny šlapadel, surfů, vodních lyží i létání na padáku. Nedaleko od pláže se nachází Aquapark. Pravidelné spojení po dlouhé pláži a do Palmy de Mallorca zajišťuje linkový autobus.

Platja De Palma je luxusnější a klidnější v severozápadní části.  Zástavbu při pláži rozděluje náměstíčko s kostelem. Dále pak směrem k Arenalu se pláž mírně zužuje, zástavba je hustější.

Fotografie pláže a okolí ve dne

Pláž, v pozadí Palma a hory Před západem Někdy jsou i krásné vlny Vlny v El Arenal Fouká to, ale moře je teplé Budeme postřikovat hrad, aby ho vítr nerozfoukal K večeru je voda nejteplejší Odpolední selanka Kostel uprostřed letoviska  Loď jede do přístavu v Palmě Pobřežní vláček Pobřežní ulice Supermarket Restauračky se zaplňují

Mezi dnem a tmou

Podvečerní výhled z hotelu Hispania Opuštěné slunečníky Slunce zapadá nad Španělskem Západ slunce Pláž se vylidňuje Skoro noc Město ožívá

Noční snímky pláže a jejího okolí

  Kostel Noční panoráma Bier Strasse

Další fotografie pláže

Nahoru

Upoutávka - Ručně modelovaná keramika Blanka

Ukázka z díla

Kontakt na autora ( opiště text ) jv@aktualita.cz

Odkaz na hlaní stránku

 

 

Úvod  *   Geografie  *  Historie  *   Palma  *  Platja De Palma  *   Výlety - Soller  *  Zajímavosti  *   Pro a proti  *  Fotogalerie 2011  *  Reklamní prostor